Droga do wolności finansowej

W jaki sposób możesz stać się zamożnym człowiekiem w ciągu siedmiu lat?

„Domyślasz się, że nie chodzi tu tylko o stan twoich zasobów finansowych – o określoną sumę pieniędzy X, jaką chcesz zgromadzić – lecz także o osobowość, jaką ukształtujesz w sobie do tego czasu. Z pewnością nie zawsze będzie ci łatwo iść drogą ku finansowej wolności. O wiele trudniej jednak jest prowadzić życie w fiinansowej zależności.
Jeżeli weźmiesz sobie do serca porady zawarte w tej książce, z pewnością osiągniesz swój cel. Na moich seminariach pomogłem wielu tysiącom ludzi podążającym tą drogą. Byłem i jestem świadkiem tego, jak dzięki zdobytej wiedzy są w stanie dosłownie się przeobrazić.”

fragment książki „Droga do finansowej wolności”

link do książki

Istnieje wiele możliwości zarobienia pierwszego miliona.

Jeden ze sposobów zawarty jest w czterech strategiach przedstawionych w tej książce:

1. Oszczędzasz zawsze pewien procent pieniędzy.

2. Inwestujesz zaoszczędzone pieniądze.

3. Podwyższasz swoje dochody.

4. Z każdej kwoty, o którą wzrósł twój dochód, zaoszczędzasz pewien procent.

Jeżeli będziesz tak postępował, to – w zależności od Twojej obecnej sytuacji finansowej – osiągniesz dobrobyt w ciągu następnych piętnastu, może dwudziestu lat. Będziesz prawdopodobnie dysponował kwotą w wysokości jednego do dwóch milionów. Nikogo to nie zdziwi! Jeśli jednak chcesz zdobyć pierwszy milion już po siedmiu latach, musisz zastosować jak najwięcej z zaprezentowanych w tej książce strategii. Każda z nich sprawi, że szybciej dojdziesz do celu.

Kim jest Bodo Schäfer i dlaczego miałbyś go słuchać?

Bodo Schäfer w wieku 16 lat wyemigrował do USA, gdzie poznał swojego pierwszego mentora. W wieku lat 26 przeżył ciężki kryzys finansowy. Szukając pomocy, znalazł coacha, który wskazał mu drogę do dobrobytu. W wieku 30 lat był już człowiekiem wolnym finansowo. Postanowił swoją wiedzę o dochodzeniu do zamożności przekazywać innym podczas seminariów, które prowadził w wielu krajach, m.in. w Australii, w Rosji, w Korei Płd., w Singapurze, w Grecji, na Węgrzech. Wraz ze swoim partnerem biznesowym Berndem Reintgenem prowadzi firmę Reintgen & Schäfer, zajmującą się doradztwem dla zamożnych inwestorów.

Jest autorem sześciu bestsellerów z listy magazynu „Der Spiegel”. Droga do finansowej wolności. Pierwszy milion w ciągu siedmiu lat  została wydana w ponad 30 krajach w łącznym nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. W Niemczech przez ponad dwa lata utrzymywała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów. Książka Ein Hund namens Money (Pies imieniem Money) miała kilkumilionowy łączny nakład, a na jej podstawie powstał musical dla dzieci.

W roku 2008 ukazał się na DVD program coachingowy Schäfera Ihre erste Million in sieben Jahren (Twój pierwszy milion w siedem lat).

„Od ponad dziesięciu lat zajmuję się wyłącznie tematem pieniędzy oraz osiągnięcia sukcesu i szczęścia w życiu. Nauczyłem się postrzegać pieniądze elastyczniej i innymi oczami niż kiedyś.

Pieniądze mogą nam uniemożliwiać wykorzystanie tkwiących w nas zdolności twórczych albo pomóc nam w tym, żebyśmy je w pełni wykorzystali.

Pisząc te słowa, jestem gotowy oddać się do dyspozycji czytelników jako ich prywatny mentor. Chciałbym podzielić się z innymi tym, czego dane mi było się nauczyć. Chciałbym pokazać, w jaki sposób każdy może zbudować sobie maszynkę do robienia pieniędzy.

Posiadanie pieniędzy oznacza przede wszystkim możliwość prowadzenia pełniejszego i bardziej niezależnego życia. Kiedy to zrozumiałem, zapragnąłem podzielić się swoją wiedzą na ten temat z innymi. Zobowiązałem się wobec samego siebie, że każdemu, z kim będę miał do czynienia, postaram się pomóc na drodze do jego finansowej wolności, ponieważ tak jak można się nauczyć latać, nurkować czy programować, można sobie przyswoić wiadomości o tym, jak osiągnąć dobrobyt – wystarczy poznać kilka bardzo ważnych podstawowych zasad.”

Bodo Schäfer

link do książki

Fragment szkolenia w Warszawie


 Recenzje:

Wszyscy jesteśmy kowalami własnego losu. Również tego dotyczącego naszych finansów. A Bodo Schäfer, sam będący najlepszym przykładem słuszności tego stwierdzenia, pokazuje nam, jak – poprzez zmianę swojego nastawienia do pieniędzy, konsekwentne zwiększanie dochodów i stosowanie odpowiednich form oszczędzania – ten los sobie wykuwać.
Nasza firma i nasi współpracownicy po zapoznaniu się z książką przystąpiliśmy do realizacji zawartych w niej założeń i zaczęło przynosić nam to wymierne efekty. Przekazaliśmy tę książkę tysiącom naszych klientów, którzy – kierując się zawartymi w niej wskazówkami i odpowiednio inwestując – odnieśli spore korzyści finansowe, a aktywa wielu z  nich przekroczyły miliony złotych.
Andrzej Hałabis
prezes DIAMENT – Doradcy Finansowi Sp. z o.o.
Opinie:
OPINIE
Spośród mnóstwa książek poświęconych najlepszym sposobom dojścia do dobrobytu i bogactwa ta zdecydowanie się wyróżnia i dystansuje wszystkie pozostałe.
– Die Welt

Money-coach Bodo Schäfer pokazuje zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom żyjącym z pensji, jak mogą stać się naprawdę bogatymi ludźmi. Potrząsa czytelnikiem, by za chwilę przekazać mu sporą dawkę praktycznej wiedzy.
– Süddeutsche Zeitung

Bodo Schäfer ujawnia tajemnice budowania i pomnażania majątku i oferuje proste, natychmiast działające sposoby dochodzenia do bogactwa.
– Welt am Sonntag

Udzielając wielu konkretnych rad z dużą znajomością rzeczy i posługując się lekkim stylem, bierze on czytelnika za rękę i prowadzi go drogą do pierwszego miliona.
– Focus

Comments are closed.