Inwestuj z głową

Cały serwis doradca-finansowy.info poświęcony jest przykładom jak inwestować swoimi funduszami aby zarobić więcej i stać się niezależnym finansowo człowiekiem. Oczywiście nie jest ważna metoda, czy będziesz inwestował w złoto, srebro, ropę naftową, malarstwo, monety czy w whisky.

Dużo ważniejszą sprawą jest tutaj twoja mentalność, wrodzone lub nabyte cechy charakteru i zachowania,  które pozwolą Ci być bogatym. Jeżeli nie jesteś przygotowany do bycia bogatym, nie umiesz oszczędzać, wydajesz do ostatniej złotówki zawsze wszystko co zarobisz, nie potrafisz znaleźć okazji aby zarobić więcej w chwili kryzysu finansowego tylko od razu idziesz do banku, to niestety nie jesteś przygotowany do tego aby być bogatym.

Zadaj sobie podstawowe pytania – kim jest człowiek bogaty, jaki jest, jak się zachowuje, z czego wynika jego bogactwo? Czy z tego, że ponadprzeciętnie pracuje? Czy jest najbardziej wykształconym człowiekiem na świecie? Czy każdy bogacz jest wyzyskiwaczem albo złodziejem? Nie! Oni są normalnymi ludźmi ale umieją myśleć „biznesowo”, znajdują na każdym kroku okazję aby zarobić. Często się mówi, że pieniądze leżą na ulicy, wystarczy tylko się schylić. Oczywiście że jest to tylko przenośnia, ale dla osoby myślącej o tym jak zarobić, operatywnej, do tego działającej tak w rzeczywistości jest. Ona szuka okazje, widzi co kupić i komu drożej sprzedać, zarówno na Allegro, Ebayu czy innych portalach aukcyjnych.

Nie każdy bogacz pochodzi do dobrze sytuowanej rodziny. Często większość z nich pochodzi właśnie z biednych rodziny, nie ukończyło wyższych uczelni a tym bardziej MBA, i może właśnie dlatego nie mając możliwości finansowych na lepsze życie mieli na początku swojej kariery marzenia, dostali pozytywnego „życiowego kopniaka”  by stać się bogatymi, byli odpowiednio ukierunkowani – na sukces. Od nastawienia do życia, do pieniędzy, do bogactwa zależy bardzo wiele. Nie zostanie bogatym ktoś kto nie lubi pieniędzy, ma do nich negatywne nastawienie, uważa że pieniądz to przyczyna i siedlisko zła, biedy. Nie powinno się zazdrościć bogatym ale brać z nich przykład na czym zarabiają, jakimi są ludźmi, jak inwestują.

Comments are closed.