Czy opłaca się inwestować w sztukę Art Deco?

art deco. Bez wahania można stwierdzić, że Art Déco znowu zaczęło królować. Coraz chętniej wraca się do tego nieco zapomnianego już stylu, o którym często mówi się, iż jest ponadczasowy. Nic w tym dziwnego, ponieważ proste kształty i formy zawsze znajdą szerokie grono swoich zwolenników. Jednakże Art Déco to nie tylko świetnie i gustownie urządzone wnętrza. To również dobra inwestycja kapitału. Takiemu stwierdzeniu zdecydowanie nie można zaprzeczyć. Warto wiedzieć, że posiadanie wyjątkowych i nietuzinkowych mebli z lat dwudziestych oraz trzydziestych minionego stulecia jest obecnie oznaką prestiżu, a także statusu społecznego.

Nie tak dawno jeszcze meble czy inne przedmioty z początku ubiegłego stulecia nie miały większej wartości. Sytuacja ta jednak bardzo szybko uległa drastycznej zmianie. Obecnie za niewygórowaną cenę można nabyć meble, które niosą znamiona tradycji, a także posiadają ogromną wartość zwłaszcza dla kolekcjonerów. Jak już zostało wspomniane, meble w stylu Art Déco są coraz częściej wybierane, a to głównie dzięki ich prostocie i funkcjonalności.

Wspaniałe przedmioty do każdego pomieszczenia w domu można nabyć na targach staroci, w razie konieczności trzeba będzie meble poddać renowacji – renowacja mebli retro. Jednakże dla niejednej osoby taka inwestycja z pewnością będzie opłacalna, ponieważ wraz ze wzrostem zainteresowania meblami Art Déco, wzrasta również wartość posiadanych stylowych mebli. Co więcej, za niewygórowaną cenę otrzymać można przedmiot z tradycją i wartością kolekcjonerską. Jest to niewątpliwie ogromna konkurencja dla nowoczesnych mebli.

Warto jednak inwestować nie tylko w meble, ale także inne przedmioty Art Déco. Mowa tutaj o szkle, misach, wazonach, srebrach, zegarach, ramkach, ceramice, ale nie tylko. Wszystko to charakteryzują proste kształty, które chętnie są wybierane jako uzupełnienie efektywnych wnętrz.
Mówiąc o Art Déco jako dobrym sposobem na inwestycję kapitału nie można nie wspomnieć o tym, że ten właśnie styl uważany był na świecie jako wyznacznik bogactwa i luksusu, ale także nowoczesności. Wszystko wykonywane było niezwykle starannie i to właśnie dlatego po niemalże stu latach nadal można cieszyć się pięknymi i stylowymi przedmiotami Art Déco. Warto powtórzyć raz jeszcze, że inwestowanie w Art Déco jest świetnym rozwiązaniem, gdyż za niewygórowaną cenę otrzymać można naprawdę wiele, ponieważ przedmioty, które naznaczone zostały tradycją. Dla wielu osób mają znacznie nie tylko materialne, choć niewątpliwe jest to ważna kwestia biorąc pod uwagę fakt, że wartość mebli z lat dwudziesty oraz trzydziestych XX wieku z roku na rok wzrasta.

źródło: http://www.jak.com.pl

Comments are closed.