Marketing afiliacyjny na blogach

Marketing afiliacyjny na blogach

Autor: Marlena Gref, www.affiliando.pl

Oto kilka praktycznych wskazówek, jak osiągnąć sukces z programami partnerskimi.

1. Zastanów się do kogo chcesz dotrzeć: pracę nad swoim blogiem rozpocznij, wtedy kiedy będziesz wiedział co chcesz promować. Trafność jest kluczem do sukcesu!
2. Szczere rekomendacje i osobiste adnotacje zawsze są najlepsze: polecanie rzeczy/produktów, które sami szczerze lubimy prowadzi do powodzenia.
3. Załączaj linki do produktów wysokiej jakości: im lepsze są polecane przez Ciebie produkty, tym bardziej zadowolony jest klient, a co za tym idzie skory do odwiedzenia twojej strony ponownie.
4. Linki kontekstowe działają najlepiej: ogólnie rzecz biorąc, będziesz miał wyższe przychody, jeśli swoje produkty będziesz reklamował w poście, niż za pomocą reklamy umiejscowionych z bocznych kolumnach
5. Przemyśl umiejscowienie linków: linki/banery, które znajdują się w twoim poście/na blogu powinny być widoczne dla czytelnika (np. na górze postu).
6. Liczba odwiedzających jest ważna: im więcej czytelników tym lepiej!
7. Zróżnicowanie bez bałaganu: promuj różnorodne artykuły/towary. Pamiętaj jednak, że reklamowanie zbyt wielu produktów nie prowadzi do niczego dobrego.
8. Bądź „przejrzysty”: nie nakłaniaj na każdym kroku czytelnika, aby klikał na twoje linki. Możesz doprowadzić tym do poirytowania odbiorców, a tym samym do spadku liczby odwiedzających.
9. Łącz ze sobą różne źródła dochodu: każdy blog jest inny; niektóre będą lepiej zarabiać dzięki marketingowi afiliacyjnemu, inne za pomocą reklamy.
10. Śledź rezultaty: kontroluj na bieżąco, jakie wyniki uzyskują twoje produkty.

Comments are closed.